KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15941043
nr 1594 1043
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Signerad, daterad 1969, Etikett från Galleri Aronowitsch. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 86x65 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 29 januari 2024
kl 18:38:18
4.000 kr
4.200 kr
5.000 kr
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
5.000 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
29 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
C Göran Karlsson
Läs mer om C Göran Karlsson